Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Chcesz poznać ładne miejsca w Małopolsce? Koniecznie zajrzyj na https://bit.ly/3JOw1pt.

Choć małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd nieraz trudno znaleźć coś dla siebie w setkach informacji o godnych zobaczenia zabytkach oraz bieżących eventach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Skąd czerpać sprawdzone informacje o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

Aby przedstawić zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o znanych i nieznanych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak również o pokazach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Podróżnicy myślący o pobycie w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapkę, na której w mgnieniu oka znajdą pensjonaty, hotele i schroniska, Centra Informacji Turystycznej, a także muzea i zabytki zlokalizowane w miastach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Z kolei dla tych, którzy z różnorodnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, czar parków krajobrazowych i narodowych czy atrakcje narciarskie.

Proste rozmówki i wykaz ambasad – istotne informacje dla turystów z zagranicy

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina również o turystach z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych górskich miejscowości. Ciekawostki dodawane na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku włoskim, słowackim oraz niemieckim, francuskim. Szczególnie wartościowa dla cudzoziemców jest też sekcja Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze wyrażenia i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas podróży. podróżnicy z zagranicy znajdą tu spis konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego.

Dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego