Jak wykorzystuje się w rehabilitacji lasery wysokoenergetyczne?

Skieruj się tutaj, aby kupić laser wysokoenergetyczny.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która stosuje silnie zogniskowaną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, jak również przyczynia do usprawnienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta metoda leczenia jest coraz szerzej stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go stosujemy?

Laser wysokoenergetyczny może być wykorzystany do leczenia niemal każdej części ciała. Częstokroć jest używany przez personel opiekujący się sportowcami – bardzo dobrze nada się jako środek zmniejszający dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący skutki kontuzji takie jak: zapalenia, naderwania wiązadeł czy stłuczenia. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest także używany m.in. w leczeniu rwy kulszowej, zapalenia stawów, ostrogi piętowej oraz rozmaitego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest też przydatny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – urządzenia

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różną konstrukcję i, co za tym idzie, różny sposób działania. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe emitujące światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]