Sprzęt fizjoterapeutyczny – aparat do terapii ultradźwiękowej

Szukasz aparatu do ultradźwięków? Koniecznie odwiedź ten adres.

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci coraz częściej stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, bowiem poprawnie aplikowane ultradźwięki mają bardzo korzystne działanie na zdrowie pacjentów. Mogą być one stosowane do masażu mięśni, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do uśmierzania bólu, redukowania napięcia mięśniowego oraz poprawy przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu dobrego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat ultradźwiękowego – sposób działania?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, bazuje na 2 typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, ścięgien, wiązadeł oraz stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku bądź przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają pozytywny wpływ na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne lub stacjonarne?

Funkcjonują dwa typy aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie świetnym wyborem dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie podejmujących ich w wielu gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje sporą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym rozwiązaniem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]