Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Więcej o podłogach drewnianych dębowych.

Panele podłogowe prezentują się niemal tak, jak drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie kilka godzin, a wszyscy uporamy się z tym bez pomocy fachowców. Przeczytaj artykuł, w którym wyjaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wody – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie możesz zapominać również o właściwej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj paneli z paczki – najlepiej zrobisz, czekając dwie doby, aż pozbędą się nadmiaru wody. Wszystko już na swoim miejscu?

ABC montażu paneli podłogowych

Zabierając się za montaż paneli, pamiętaj o najważniejszym – najlepiej robić to startując z kąta pokoju. Zanim je zamontujesz, dokładnie sprawdź je i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, bowiem potem trudniej będzie je reklamować. Pamiętaj o temperaturze podłogi – najniższa wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej ściany. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie powinieneś mieć żadnych trudności.

Panele podłogowe powinny rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków cieplnych w pokoju. Musisz zatem zapewnić im szczeliny przyścienne o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – do ich zakrycia doskonale nadają się listwy podłogowe.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]