Platforma rowerowa na hak – co powinieneś o niej wiedzieć?

Chcesz zamówić bagażnik rowerowy na hak Thule? Sprawdź ebagaznik.pl.

Budowa ścieżek rowerowych nie tylko w dużych aglomeracjach, ale także w wielu miejscowościach turystycznych w kraju i za granicą doprowadziła to tego, że pakując się na wakacje rozmyślamy, czy wziąć ze sobą rower. Jeżeli nasz rower się składa, a podróżujemy sami, można włożyć go do bagażnika samochodu. Problemy pojawiają się, gdy wyjeżdżamy w większym gronie i chcemy zapakować parę rowerów. W takim wypadku należy użyć platformy rowerowej na hak.

Uchwyt rowerowy a platforma rowerowa – o czym warto pamiętać?

Rowery można transportować na dachu samochodu, montując na nim uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego, bądź na platformie rowerowej instalowanej na haku. Obie opcje pozwalają na przewóz nawet do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są mniej kosztownym rozwiązaniem, jednakże mają też nieco wad. Zamocowanie, a potem zdjęcie z nich roweru, może być dużym problemem zwłaszcza dla niewysokich osób. Poza tym ułożenie rowerów na dachu zwiększa wysokość auta, i choć zwykle nie jest to przeszkodą w czasie przejazdu pod niewysokimi bramami, mostami oraz kładkami dla pieszych, to wpływa na sterowność samochodu z uwagi na większą podatność na mocne porywy wiatru. Natomiast platformy rowerowe instalowane na hak przedłużają pojazdy, wobec tego osoby je prowadzące powinni zachować wyjątkową ostrożność podczas parkowania tyłem i cofania samochodu. Jednoślady transportowane na platformie nieraz też wychodzą poza obrys pojazdu, co może utrudniać wymijanie innych aut na ciasnych ulicach.

Bagażnik rowerowy – na co zwrócić uwagę przed jego kupnem?

Postanawiając o zakupie bagażnika rowerowego na hak powinno się wcześniej uwzględnić kilka kwestii. Jest to dość kosztowny zakup, dlatego powinno się już na wstępie ustalić jaką ilość jednośladów ostatecznie będziemy pragnęli transportować. Bagażnik rowerowego od znanego producenta, np. od Thule, posłuży nam wiele lat i jeżeli zamawiamy go z myślą o rodzinnych wyjazdach, powinno się postawić na taki, na którym zawiesimy 3 lub 4 jednoślady. Innym ważkim czynnikiem jest obliczenie łącznej wagi rowerów – przed zamówieniem bagażnika należy zweryfikować czy wytrzyma on obciążenie jakie chcemy na nim transportować. Sprawdźmy też jak dopinane są rowery do platformy na hak. Więcej zabezpieczeń utrzymujących jednoślad na miejscu minimalizuje zagrożenie jego przemieszczenia się w trakcie przewozu, skutkujące ewentualnym wgięciem lakieru. W przypadku niepewności, jaki bagażnik rowerowy zamówić, rekomendujemy skonsultować się z reprezentantem sklepu posiadającego w ofercie taki sprzęt.

Dane adresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]